ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9388039
*
nr 938 8039
Spegel
Sengustaviansk, med gouacher, höjd: 178 cm
Utrop:
10.000 kr
Såld:
19.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 18:08:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 22:16:45
1
8.200 kr
26/1 15:31:05
2
7.400 kr
26/1 15:31:05
1
7.600 kr (Budbetjänt)
26/1 15:31:25
2
7.800 kr
26/1 15:31:25
1
8.000 kr (Budbetjänt)
26/1 15:55:00
2
8.400 kr
26/1 16:31:00
3
11.000 kr
26/1 16:57:44
4
17.000 kr
26/1 17:54:39
5
12.000 kr
26/1 17:54:39
4
12.500 kr (Budbetjänt)
26/1 17:55:19
5
Vinnande bud
26/1 18:03:18
4
18.500 kr
26/1 18:03:18
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
26 jan
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
nr 938 8039
Spegel
Sengustaviansk, med gouacher, höjd: 178 cm
Utrop: | 10.000 kr |
---|---|
Såld: | 19.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 22:16:45 | 1 | 8.200 kr |
26/1 15:31:05 | 2 | 7.400 kr |
26/1 15:31:05 | 1 | 7.600 kr (Budbetjänt) |
26/1 15:31:25 | 2 | 7.800 kr |
26/1 15:31:25 | 1 | 8.000 kr (Budbetjänt) |
26/1 15:55:00 | 2 | 8.400 kr |
26/1 16:31:00 | 3 | 11.000 kr |
26/1 16:57:44 | 4 | 17.000 kr |
26/1 17:54:39 | 5 | 12.000 kr |
26/1 17:54:39 | 4 | 12.500 kr (Budbetjänt) |
26/1 17:55:19 | 5 | Vinnande bud |
26/1 18:03:18 | 4 | 18.500 kr |
26/1 18:03:18 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
26 jan
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.